Царовска во Куманово: Покачувањето од 700 денари ќе влезе во основицата на пензиите


Министерката лично ги информираше пензионерите за претстојното покачување на пензиите во јануари 2020 година кое ќе изнесува од 860 до 900 денари со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Таа посочи дека следната година ќе се сервисираат стари долгови во износ од скоро 440 милиони евра, како и дека на домашниот пазар ќе се сервисираат долгови по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Почитувани пензионери, Вие се имате вградено во нашата држава, имате работено за неа, сте ја развивале, на ваши плеќи сте носеле цели генерации и периоди, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со свое видеообраќање до пензионерите, кажа дека е лага дека се зголемуваат нивните пензии. „Заев говори лаги дека ви ги зголемува ...
| | веќе видена | слични

Почитувани пензионери,  Вие заслужувате длабока почит и од мене ја имате целосно, вие не заслужувате лаги какви што сака да ви продаде Заев!   Заев говори лаги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска во Куманово: Покачувањето од 700 денари ќе влезе во основицата на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: