Од утре поевтин бензин, Регулаторна го објави новиот ценовник


2 копии
8 копии

Скопје, 25 ноември 2019 (МИА) – Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, очекува за една до две недели да завршат сите процедури и да почне ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за половина денар, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за еден денар, одлучи денеска ...
| | веќе видена | слични

За оваа намена ЕЛЕМ има издвоено 10 милиони евра и со нив ќе се покрива целосно трошокот за клима со монтажа и данок до висина од 61 800 денари соопшти првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 172 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 410 | | | веќе видена

Тони Михајловски, актер и член на Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, преку Фејсбук му испрата порака на вцепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 173 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо со локална облачност и со услови за појава на утринска магла по котлините. Потоа ќе преовладува променливо и врнежливо време, ...
сите 259 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре поевтин бензин, Регулаторна го објави новиот ценовник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: