Преку 200 поплаки за повреда на правата на детето


„Не ми се доаѓа на училиште. Ме навредуваат, ме понижуваат. Се плашам да не ме нападнат. Не можам повеќе. Не ми се оди на училиште.”- вака Марко, средношколец, ...
| | веќе видена | слични

По повод 30 годишнината од усвојувањето на Конвенцијата за правата на децата на ОН, Владата на Република Северна Македонија во организација со Младински ...
| | веќе видена | слични

Почитувани министри,почитуван премиере. Најголема дилема со која се соочувам изминативе години е каде да ја градам мојата кариера. Дали да останам со моите ...
| | веќе видена | слични

По повод Светскиот ден на детето, Владата организираше средба под мотото „За децата, од децата“. На истата присуствуваа премиерот Зоран Заев, министрите, ...
| | веќе видена | слични

Почитувани Владини претставници, почитувани присутни. Поминале долги години од кога Вие сте ги напуштиле училишните клупи, па затоа, лично, но и од името на ...
| | веќе видена | слични

Денес е Светскиот ден на детето, имено на овој ден во 1959 година , Генералното собрание на ОН ја усвои Декларацијата за правата на детето, а во 1989 годнина ...
| | веќе видена | слични

Деца и млади денес ја исполнија салата во Владата и упатија конструктивни критики и барања за состојбите со загадувањето, невработувањето, образованието, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку 200 поплаки за повреда на правата на детето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: