ГРАЃАНИТЕ СКЕНИРААТ ФИСКАЛНИ И ПОДИГААТ КРЕДИТИ: Најважни критериуми се дали треба жирант, колку ќе биде ратата и колку ќе враќаат

Брзото одобрување на средствата и каматната стапка се најважните услови за граѓаните при изборот од каде ќе земат кредит кога им се неопходни средства. Меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
2 копии

Ризиците по финансиската стабилност во Еврозоната се зголемија делумно поради политиката на ниски каматни стапки на банката, смета потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси 60% од германските банки пресметуваат негативни каматни стапки на депозитите на корпоративниот сектор, а повеќе од 20% го прават тоа кога станува збор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претежно нерегулираното „банкарство во сенка“ и анемичната профитабилност на традиционалните кредитори се меѓу најголемите ризици за финансискиот систем на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брзината во пристапот до финансиски средства е се поголем приоритет кај граѓаните, а доволен показател за тоа е и бројот на финасиски друштва кој се зголеми во ...
| | веќе видена | слични

Речиси 60% од граѓаните имаат пари само за храна и облека, 12 отсто немаат ни за храна. Само 1% можат да си дозволат купување стан или викендичка. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 127 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 440 | | | веќе видена

На третото продолжение за „Рекет“ закажано за утре треба да се појави Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев. Таа во судот треба да каже како Бојан ...
сите 188 | | | веќе видена

Весникот „АБЦ“ известува дека Португалецот им се доверил на своите најблиски во приватниот живот околу тоа што мисли за одлуката да го напушти Реал Мадрид и да ...
сите 205 | | | веќе видена

Спротивно на членот 71 од Изборниот законик каде што јасно стои дека  сите трошоци за кампањата исклучиво ќе се покријат од средствата на таа сметка. Сметката ...
сите 95 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРАЃАНИТЕ СКЕНИРААТ ФИСКАЛНИ И ПОДИГААТ КРЕДИТИ: Најважни критериуми се дали треба жирант, колку ќе биде ратата и колку ќе враќаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: