ВМРО-ДПМНЕ: Три години гледаме само неуспеси и порази


2 копии

Прашањето на иселувањето е прашање на достоинство или немање на достоинство. Ако порано зборувавме за висока стапка на невработеност, сега има повеќе проблеми, ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Детектор“ на телевизија Сител денеска беше презентирана анкета која само уште еднаш ја потврди неспособноста на власта да отвора нови работни ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со ислеувањето е комплексен и не се решава со брзи мерки, а не се согласувам со ставот на СДСМ кога велеа да падне само режимот и младите ќе се ...
| | веќе видена | слични

Младите се иселуваат за да си го зачуваат достоинството, вели за Детектор, советникот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Според него, атмосферата која ...
| | веќе видена | слични

Младите не смее да гледаат на партиите како на биро за вработување, вели за Детектор советникот на премиерот Заев за млади и спорт, Ѓорѓи Тасев. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Младите да останат дома за да бидат предводници на промените кои во следниот период ќе се случуваат на Балканот, порача премиерот Заев на Регионалниот форум на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Три години гледаме само неуспеси и порази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: