Додека Јовевски МИЖИ, Тричковски ќе СЕЧЕ глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Бранко Тричковски врши сериозна алузија на убиство, при што сечењето на цреша во дворот на актерката Моника Белучи (дрво кое најверојатно е фиктивно ) го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од јасно е дека Заев од позицијата премиер диктирал одлуки на Врховниот суд и Катица Јанева како тогашен прв човек на СЈО работела во координација и по ...
сите 259 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

Не знаат ли што да прават па маршираат, сакаат ли да бидат невладини организации, напиша на својот фејсбук профил професорката Мирјана Најчевска, за најавениот ...
сите 110 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека Јовевски МИЖИ, Тричковски ќе СЕЧЕ глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: