ТОП ДРЖАВНИ ДОЛЖНИЦИ: МЖ Транспорт борчи 52 милиони евра


2 копии

Бранот на вработувања во јавните и државните институции не стивнува. Речиси не поминува ден, а да не се распише нов оглас за вработувања. Како најчести работни ...
| | веќе видена | слични

Повеќе не е тајна кој колку троши пари од државата каса. На интернет страницата Отворени финансии, која од 5 ноември е достапна за сите граѓани во државата, ...
| | веќе видена | слични

Сеедно дали се предизбори, новите вработувања во повеќето случаи се потребни. Министерката за финансии вели дека тие издаваат согалсности за вработување ако ...
| | веќе видена | слични

Ред се редат огласи за нови вработувања на државни јасли. Во рок од само пет дена, голем број државни институции објавија дека бараат дури осумдесетина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не запираат вработувањата во администрацијата од страна на владата на СДСМ и за време на предизборниот период. Секојдневно се нудат работни места во државните ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство е предводник на листата по распоредени државни службеници вработени според Рамковниот договор. До ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 449 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 460 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 224 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОП ДРЖАВНИ ДОЛЖНИЦИ: МЖ Транспорт борчи 52 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: