Kуба враќа од Боливија 226 свои лекари по оставката на Моралес


Боливискиот Сенат одобри нови претседателски и парламентарни избори, но без доскорешниот претседател Евo Моралес, кој, по сотавката, замина во Мексико.Текстот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Привремената претседателка на Боливија, Жанин Анес, денеска го одби нацрт законот што го предложија сенатори за амнестија на доскорешниот претседател на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Боливискиот Сенат усвои предлог закон за оддржување нови претседателски избори во земјата на кои поранешниот претседател Ево Моралес нема да може да учествува. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Од денеска стартува судењето на фамозниот случај „Рекет“ кој ги забезекна граѓаните слушајќи ја до вчерашната хероина на правдата како тргува со процесите на ...
сите 167 | | | веќе видена

„Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа ниту планот на опозициската партија да ги спаси криминалците од своите редови. ...
сите 505 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 108 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Пендро Санчез му дал лично ветување на премиерот Зоран Заев дека неговата земја мошне скоро ќе го ратификува Протоколот за пристапување на ...
сите 315 | | | веќе видена

Голманот на Ливерпул, Бразилецот Алисон Бекер, откако ја доби наградата „Лав Јашин“ за најдобар светски голман, му се заблагодари и на најдобриот фудбалер, ...
сите 208 | | | веќе видена

Сведоци сме дека оваа влада дојде со ветување дека ќе го врати владеењето на правото, правдата ќе биде иста за сите, без оглед на етничката припадност, ...
сите 94 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kуба враќа од Боливија 226 свои лекари по оставката на Моралес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: