СДСМ: Младите не сакаат обнова на режимот и изолација, знаат дека зад маската на Мицкоски се крие Груевски


Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска започна дискусијата во собраниската Комисија за финасирање и буџет за Предлог буџетот за 2019-та година. Координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог буџетот на државата за следната година за кој денеска стартуваше расправа во матичната собраниска комисија, според опозициската ВМРО-ДПМНЕ, е нереален, ...
| | веќе видена | слични

Буџетот за следната година е најрасипнички и најкоруптивен и претставува класичен потпкуп на граѓаните пред избори, обвини ВМРО-ДПМНЕ на правиот ден од ...
| | веќе видена | слични

За 28% повеќе се предвидени средства за инвестиции во образованието во Предлог-буџетот за 2020 година, споредбено со завршната сметка од 2016 година, рече ...
| | веќе видена | слични

Со жестока реторика и критики од страна на опозицијата во понеделникот започна комисиската расправа за предлог Буџетот за идната година. За власта Буџетот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Клучни остануваат препораките во делот на правосудството и казнените одредби, но се додава дека предлог – законот излегува од предвидените Европски рамки. Во ...
сите 200 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 397 | | | веќе видена

Извиднички летови над Белиот остров на Нов Зеланд каде претходно денес се случи ерупција на вулкан, не откриле преживеани, соопштила полицијата. Се верува дека ...
сите 41 | | | веќе видена

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Младите не сакаат обнова на режимот и изолација, знаат дека зад маската на Мицкоски се крие Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: