Има ли време да се спроведе „Нон-пејпер“ на Франција?


4 копии

Здружението за меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ во денешното соопштени го поздравува реафирмирањето на европската перспектива на земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични

– „Советот на Амбасадори" високо ја цени констатацијата изнесена во нон-пејперот дека блиските врски со ЕУ се единствениот пат земјите од Западен Балкан да ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот дипломат Волфганг Петрих изјави дека идејата за мал Шенген е дело на Европската Унија. Петрих смета дека одлуката на Франција, поточно на нивниот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Северна Македонија во март 2020-та ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли одговарајќи на новинарско прашање ја издвои блокадата на Северна Македонија и Албанија во Европскиот Совет ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Очекуваме од Европската комисија да ја слушне, не само Франција, туку и другите земји членки на ЕУ, и многу брзо да излезе со нова рамка преку кој ќе можеме, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 312 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 316 | | | веќе видена

Нов земјотрес со четири степени ja потресе Албанија денес во 12.42 часот, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот беше на ...
сите 406 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 80 | | | веќе видена

Престрелката вчеравечер ја згрози целата македонска јавност. Преполн хотел со пет ѕвездички на само 5 километри од центарот на градот изрешетан со повеќе од ...
сите 65 | | | веќе видена

Дорис Пак, која важи за добар познавач на приликите на Балкнот, оценува дека француското не, поточно одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон, била ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли време да се спроведе „Нон-пејпер“ на Франција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: