Славески: Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите


Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во неделното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог буџетот за 2020 година, е реален, ги лоцира приоритетите и ги алоцира парите на граѓаните онаму каде што ќе дадат најдобар ефект и резултати, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 28% повеќе се предвидени средства за инвестиции во образованието во Предлог-буџетот за 2020 година, споредбено со завршната сметка од 2016 година, рече ...
| | веќе видена | слични

Со расправа во матичната собраниска комисија, предлог буџетот за 2020 година и официјално влезе во собраниска процедура. За наредната година е предвидено ...
| | веќе видена | слични

Тоа го истакна ресорната министерка Нина Ангеловска денеска пред матичната собраниска Комисија која ја почна расправата за буџетската каса на државата за 2020. ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата жестоко го нападна предлог буџетот во Собранието, на првиот ден од расправата за овој најзначаен ден на матичната собраниска Комисија за ...
| | веќе видена | слични

Со предлог буџетот за идната година сакаме да ги задржиме граѓаните во земјава, е една од поентите на министерката Нина Ангеловска, со која таа денеска излезе ...
| | веќе видена | слични

Со буџетот за 2020 година ќе инвестираме во подобро здравство, подобро образование, подобра социјална грижа и воопшто подобри услови за живот на сите граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Предлог – буџетот за наредната година е во ресорната собраниска комисија. Од денеска почнува расправата за рекордните 3,9 милијарди евра, кои владата најмногу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 72 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески: Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: