Славески: Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите


Зголемување на пример на средствата за социјална заштита за цели 140 милиони евра како што е предвидено во наредниот буџет, значи дека владата се подготвува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Зоран Заев и Нина Ангеловска го скроија најголемиот, најрасипничкиот, најкоруптивниот и најнеразвојниот буџет во историјата на независна Македонија. Удираат ...
| | веќе видена | слични

Најзначајниот економски документ, буџетот, од утре е на разгледување на матичната собранска Комисија за финансирање и буџет. Точката за предлог буџетот е веќе ...
| | веќе видена | слични

Економскиот раст забрзува за 2 процентни поени во просек кај земјите кои пристапиле во НАТО. Со влегувањето во Северноатланската Алијанса за македонските ...
| | веќе видена | слични

Со влезот во НАТО за македонските компании се отвора нов пазар со обрт од околу 5 милијарди евра. Политичката сигурност ќе ги стимулира инвестициите, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 426 | | | веќе видена

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески: Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: