Извршени контроли во угостителски објекти во Скопје

Рано утрово полициски службеници од СВР Скопје на ул.„23-ти Октомври" го лишиле од слобода П.А. (19) од Гевгелија, затоа што при извршен преглед кај него била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција-Скопје, поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

На 21.11.2019, пријавениот превезувал лица-мигранти од Сирија со патничко моторно возило „Алфа ромео“ и им изнудил парични средства за транспортот, при што од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеник од Струмица е осомничен за криумчарење мигранти. Полицаецот е приведен, а против него е поднесена и кривична пријава со која се товари ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ДУИ знаела дека пред Венецијанската комисија бил испратен целиот закон за употреба на јазиците, рече Артан Груби во емисијата Топ тема на Телма. Груби вели ...
сите 318 | | | веќе видена

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 387 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 395 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 275 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
сите 260 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршени контроли во угостителски објекти во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: