Три лица физички нападнале сожител од Градско

3 копии
2 копии

Триесет и тригодишен скопјанец е пријавен во полицијата поради инцидент во нотарска канцеларија.Настанот се случил вчера на улицата Ферид Бајрам, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица од Индија пријавиле во полицијата дека вчера биле ограбени на автопатот за Куманово. Според информациите од МВР, ограбените се на возраст од 26 и 25 ...
| | веќе видена | слични

Утрово во 03:17 часот во СВР Скопје, 50-годишниот Т.Л. од Скопје,вработен како таксист, пријавил дека на земјениот пат паралелно со „Јадранска магистрала“ две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 410 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три лица физички нападнале сожител од Градско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: