Доделени наградите на затворањето на 18. CINEDAYS

5 копии

Седмото издание на Интернационалниот детски фестивал на театар на сенки „Сонот на облачето“ годинава ќе се одржи од 25 до 27 ноември на Сцената Фросина во ...
| | веќе видена | слични

Народниот театар – Гевгелија е репрезентативен објект што се наоѓа во центарот на градот. Претставува Храм на уметноста и културата со традиција стара повеќе ...
| | веќе видена | слични

На иднината на Скопје, нашите најмлади и најмили и нивните родители, од 25 до 27 ноември, во Младински културен центар – Скопје, во организација на театарот ...
| | веќе видена | слични

Во среда, на 20 ноември 2019, со концерт на Градски оркестар Скопје во Дом на култура „Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, свечено ќе биде затворено годинашното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделени наградите на затворањето на 18. CINEDAYS

Од:
До кого (е-маил):
Порака: