Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје


4 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција-Скопје, поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

На 21.11.2019, пријавениот превезувал лица-мигранти од Сирија со патничко моторно возило „Алфа ромео“ и им изнудил парични средства за транспортот, при што од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеник од Струмица е осомничен за криумчарење мигранти. Полицаецот е приведен, а против него е поднесена и кривична пријава со која се товари ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поднесена е кривична пријава против полицискиот службеник М.Д. (29) од Струмица за злоупотреба на службена положба и овластување.На 21 ноември пријавениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 453 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: