Наполи ја прекардаши, ќе го казни Елмас за изјава за медиумите


Елиф Елмас може да се соочи со дополнителна казна од Наполи, поради изјава за медиумите, во моменти кога газдата Аурелио Де Лаурентис им забрани на играчите да ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти беше првата желба на челниците за тренер на Тотенхем, пред Jозе Мурињо. Лидерите на англискиот клуб го сметаа Карло за „дон“ и беа подготвени да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри беше забележан на трибините на „Сан Сиро“ синоќа како го следни дуелот меѓу Милан и Наполи. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра цел натпревар во дресот на Наполи на дерби пресметката против Милан која заврши без победник, 1:1. Нашиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 480 | | | веќе видена

Таа тоа го образложи со оглед на тоа дека имаме поделба на власта на законодавна, извршна и судска, а  уставниот суд е надвор од оваа поделба, односно тој е ...
сите 378 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 104 | | | веќе видена

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов и со тоа да ги спаси криминалците од своите редови. Барањето за автентично толкување на ...
сите 287 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

2019 треба да биде последна година кога сите други ги ставете пред себеси, а следната година треба да биде првата кога себеси ќе почнете да се гледате како ...
сите 123 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 105 | | | веќе видена

На прашањето за  коментар за влегувањето на полицијата во фирмите на Орце Камчев, Мицкоски со одговор. ,,Партијата нема должничко доверителски односи со ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи ја прекардаши, ќе го казни Елмас за изјава за медиумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: