Платежни картички за зелена нафта добија 1.600 земјоделци во штипско


Годишно во Србија се произведуваат околу 20.000 тони ореви, но ова не е ниту дел од она што може да се набере ако се засадат повеќе. Сепак, во последните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Клучни остануваат препораките во делот на правосудството и казнените одредби, но се додава дека предлог – законот излегува од предвидените Европски рамки. Во ...
сите 200 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 397 | | | веќе видена

Извиднички летови над Белиот остров на Нов Зеланд каде претходно денес се случи ерупција на вулкан, не откриле преживеани, соопштила полицијата. Се верува дека ...
сите 41 | | | веќе видена

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платежни картички за зелена нафта добија 1.600 земјоделци во штипско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: