Дванаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Куманово

На 24.11.2019 во 00,30 часот пред пекара на бул.„Јане Сандански“ од полициски службеници од СВР Скопје, бил лишен од слобода Д.Б.(32) од Прилеп кој бил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поднесена е кривична пријава против полицискиот службеник М.Д. (29) од Струмица за злоупотреба на службена положба и овластување.На 21 ноември пријавениот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција-Скопје, поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со С Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 195 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 256 | | | веќе видена

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 167 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре, четврток, 3 декември, најави нова блокада на Владата, МНР и Министерството за правда. Блокадата ќе биде од 17 ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дванаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: