НЕКОЛКУ КЛУЧНИ ПРОБЛЕМИ: Еве што ги загрижува производителите на мед

Љупчо Станковски, пчелар и председател на Здружението Агро Фаланга од Велес, oбјаснува дека има дискусија меѓу производителите на мед за цената. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Здруженијата „Градот на пчелите“ и „Полошки мед“ одлучија да го подарат медот собран од учесниците на меѓународниот натпревар избор за квалитет на медот ...
| | веќе видена | слични

Медарската дејност во Македонија има голема иднина – беше потенцирано на Меѓународниот натпревар за медот кој се одржа викендов во Тетово. На Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 546 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 92 | | | веќе видена

 Дали можеби едвај чекате да заврши 2019-та? Без разлика колку лоша ви била годинава, сè уште има време да ви се случи нешто убаво до нејзиниот крај. До 31-ви ...
сите 147 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 119 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 155 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 73 | | | веќе видена

Брегзит е една од најспектакуларните грешки во историјата на Европската унија, но голема грешка е и француското „не“ за лидерите на Западен Балкан особено за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕКОЛКУ КЛУЧНИ ПРОБЛЕМИ: Еве што ги загрижува производителите на мед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: