Марш на толеранцијата: Едукација без дискриминација

3 копии

Вкупно 18 граѓански организации што делуваат во областа на животната средина и заштитата на човековите права денеска потпишаа меморандум за соработка со цел ...
| | веќе видена | слични

Сите спорови се водени против големи индустриски погони. „Југохром“, Макстил и Топилницата „Злетово“ се дел од фабриките против кои е донесена пресуда. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓански организации што делуваат во областа на животната средина и заштитата на човековите права се обединуваат во национална коалиција која денеска ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за употреба на јазиците нема да се менува и покрај препораките на Венецијанската комисија, соопшти премиерот во заминување Зоран Заев, кој за оваа ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 577 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот во Нов Зеланд каде што се случи трагедија по ерупција на вулканот, бил Џеф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во рамките на вториот ден од официјалната посета на Словенија изуринава го посети граничниот премин „Обрежје” ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш на толеранцијата: Едукација без дискриминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: