Повредени четворица работници во „Макстил“, се излеал течен челик од казан


Четворица работници утрово се повредиле во челичарницата на „Макстил“ откако откажал дел од опремата на една од дигалките, по што имало прскање на течен челик ...
| | веќе видена | слични

Голем пожар утринава изби во стан во зграда во сплитската населба Трстеник, јавуваат хрватските медиуми. Пожарот се проширил на уште еден стан, а станарите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар кој синоќа избил во угостителски објект во трговскиот центар ББИ во Сараево, бил изгаснат, а немало повредени лица. Причина за синоќешното избивање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредени четворица работници во „Макстил“, се излеал течен челик од казан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: