Буџет за 2020-та: Милијарди евра за претурање од „шупливо во празно“


Најзначајниот економски документ, буџетот, од утре е на разгледување на матичната собранска Комисија за финансирање и буџет. Точката за предлог буџетот е веќе ...
| | веќе видена | слични

Ред се редат огласи за нови вработувања на државни јасли. Во рок од само пет дена, голем број државни институции објавија дека бараат дури осумдесетина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не запираат вработувањата во администрацијата од страна на владата на СДСМ и за време на предизборниот период. Секојдневно се нудат работни места во државните ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство е предводник на листата по распоредени државни службеници вработени според Рамковниот договор. До ...
| | веќе видена | слични

Во октомври од државната каса најмногу пари се одлеале за ЈП МРТ – 2,4 милиони евра. Зад јавниот сервис, како најголеми примачи на пари се наоѓаат „Арбериа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
| | веќе видена | слични

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос. Ова денес го изјави Невенка Стаменковска, пратеник на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Киро Здравев, претседателот на Судскиот совет, смета дека Законот за употреба на јазиците би бил неприменлив во правосудниот систем, односно дека не може да се ...
сите 450 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена

И кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските избори Гордана Сиљановска посочи дека за финансирањето на нејзината кампања одговорен бил генералниот секретар ...
сите 150 | | | веќе видена

Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно е да ...
сите 102 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџет за 2020-та: Милијарди евра за претурање од „шупливо во празно“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: