Хаварија во Макстил – четворица повредени работници, еден потешко


6 копии
2 копии

Пред два дена во скопските Клиники и во Градскта болница биле донесени две лица со повреди од огнено оружје, а по извршен разговор со поливцијата, рекле дека ...
| | веќе видена | слични

Светло-техничарот кој вчера падна од висина во Македонскиот народен театар (МНТ) е опериран, во добра состојба е, но ќе следи долг период на рехабилитација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен во Македонскиот народен театар како светло-техничар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Според билтенот на МВР, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Македонскиот народен театар во Скопје се случи несреќа во која 35-годишен светло-техничар, паднал од висина додека изведувал работни задачи. Од МВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 512 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Собраниската комисија за финансирање и буџет како матична комисија денеска го усвои дополнувањето на Законот за финансиска поддршка на повеќе категории на ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаварија во Макстил – четворица повредени работници, еден потешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: