Хаварија во „Макстил“ –повредени четворица работници, еден е на Карил


Алармот во погонот попознат како некогашна челичарница се вклучил десет минути пред седум часот кога пукнала сајлата која е поврзана за 100 тонската ливна јама ...
| | веќе видена | слични

Голем пожар утринава изби во стан во зграда во сплитската населба Трстеник, јавуваат хрватските медиуми. Пожарот се проширил на уште еден стан, а станарите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар кој синоќа избил во угостителски објект во трговскиот центар ББИ во Сараево, бил изгаснат, а немало повредени лица. Причина за синоќешното избивање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаварија во „Макстил“ –повредени четворица работници, еден е на Карил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: