Вардар без бекови во лов на првиот триумф во Киелце


4 копии

Ракометарите на Вардар вечера с епоразени на гостувањето кај Мешков Брест со 31:22. По овој пораз, „црвено-црните“ паднаа на 6.место во Б-групата од Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Весна Николовска Европскиот првак Вардар „тоне“ се подлабоко и подлабоко сезонава во Лигата на шампионите, а од денеска е и на шестото место во групата ...
| | веќе видена | слични

Катастрофалното второ полувреме во „Викторија“ е причината што европскиот првак Вардар влезе во негативна серија во Лигата на шампионите и со 31:22 (12:13) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 144 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев денеска сведочи во Кривичниот суд во Скопје како сведок на Обвинителството за случајот „Рекет“, во кој се обвинети поранешната ...
сите 412 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 403 | | | веќе видена

Скот Барнс е човекот поради кого лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено. Тој со години е нејзин шминкер, а своите совети ги споделил и со пошироката ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 355 | | | веќе видена

Италијанските медиуми се сигурни дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е во сериозен конфликт со тренерот на Јувентус, па ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар без бекови во лов на првиот триумф во Киелце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: