Додека ОЈО мижи, Тричковски ќе сече глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Некрофилниот поддржувач на владата и политиките на СДСМ продолжува да шири морбидни закани по социјалните мрежи, откако сите медиуми каде што објавуваше од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Основното јавно обвинителство до денеска не излезе со детали за пријавата на новинарот Бранко Героски за негово следење, тој денеска на Плусинфо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред два дена на Фејсбук упатив отворен повик до Јавното обвинителство со следната содржина: „Пред повеќе од еден месец, по совет на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје ги чека доказите од МВР во врска со наводното следење на новинарот Бранко Героски, пишува МКД.МК. Тој вчера со статус на ...
| | веќе видена | слични

ОТВОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВОПред повеќе од еден месец, по совет на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со посредство на љубезниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 432 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 186 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 145 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорот на Карил, Илир Хасани информираше дека двете жени и мажот кои се на Ургентен се на апарати за дишење, а состојбата им е крајно тешка. – За жал, не ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека ОЈО мижи, Тричковски ќе сече глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: