Доделени наградите на „Синедејс“ – Aвстрискиот „Лилијан“ е избран за најдобар филм

Австрискиот филм „Лилијан“ на Андреас Хорват e избран за најдобар на 18-тото издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“, кој заврши синоќа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Измените на Законот за јазици кои ги најавија од опозициската ВМРО - ДПМНЕ се усште се на работа во стручните партиски тимови, но пратеникот Драган Данев ...
сите 249 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 283 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Останато ...
сите 202 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделени наградите на „Синедејс“ – Aвстрискиот „Лилијан“ е избран за најдобар филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: