Фудбалерите ќе играат на преполн „Ернст Хапел“: 40.000 продадени влезници за вечерашниот меч

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австрија е во фудбалска еуфорија. Тоа е и сосема очекувано ако се знае дека вечерва австриските фанови очекуваат да го ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците си прават виенски бал. Со звуците на „Радецки марш“ прекрасна најава на почетокот на мечот на „Ернст Хапел“. ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Без сомнение македонските репрезентативци ќе имаат одлична поддршка од трибините на „Ернст Хапел“ во Виена во квалификацискиот ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците се подготвуваат за славје и пласман на ЕП 2020, ама и Македонија ќе има поддршка на „Ернст Хапел“ во Виена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 472 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите ќе играат на преполн „Ернст Хапел“: 40.000 продадени влезници за вечерашниот меч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: