Злопамтила: На кои хороскопски знаци никогаш не треба да им го вртите грбот

Хороскопот ни ги открива добрините и мааните, но ни открива и колкава доза на злоба имаме во себе. Меѓутоа, овие три знаци се на врвот на листата за тоа колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените родени во овие три хороскопски знаци можат да се пофалат со изразена сексуалност, страственост и сензуалност, а мажите, едноставно, „кршат врат“ вртејќи ...
| | веќе видена | слични

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се склони кон идеализирање на своите љубовни ситуации дури и тогаш кога тие ситуации се далеку од идеалното. Изреката ...
| | веќе видена | слични

Една од најлошите и најнепотребните грешки во животот на луѓето е кога дозволуваат поради врската и вљубеноста да останат без ниту еден пријател во животот. И ...
| | веќе видена | слични

Тие се свесни за своите квалитети и секогаш ја остваруваат посакуваната цел. Жените родени во знакот Лав во потполност го оправдуваат својот знак. За нив не ...
| | веќе видена | слични

Измина речиси цела од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие се уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете дека е вашата ...
| | веќе видена | слични

 Каков ќе биде денешниот ден? Кој ќе сака да се релаксира, а кој ќе сака да работи дури и за викенд? Дали ќе го промените љубовниот статус или нештата ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите. Жените родени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 387 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Злопамтила: На кои хороскопски знаци никогаш не треба да им го вртите грбот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: