„Ако сакам да испадне сè како што треба, ќе го направам сам“ – зошто треба да имате другар во знакот на Скорпија?

 За нив велат дека се најнеразбирливиот знак во хороскопот. Силните и мистериозни Скорпии се управувани од планетата на моќта и контролата Плутон и планетата ...
| | веќе видена | слични

Овен Во текот на денешниот ден би можело да се потсетите на некои креативни способности што не сте ги користеле одамна. Вашата гордост не ви дозволува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со смртта на Маја Ангелу изгубивме мудра позната писателка, поетеса и мотивационен говорник, добитничка на многубројни награди. Маја, исто така, активно ...
| | веќе видена | слични

Кога сме во дилема и не можеме да процениме која одлука е најдобра, интуицијата е таа која треба да ја послушаме. Таа може да нè доведе во вистинската насока, ...
| | веќе видена | слични

Измина речиси цела од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие се уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете дека е вашата ...
| | веќе видена | слични

 Смртта на саканата личност е едно од најтешките животни искуства. Оние кои се соочиле со ваква загуба мораат да се справат со многуте интензивни, и понекогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и утрово продолжија со меѓусебни обвинувања и несогласувања за претстојниот попис на населението.Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ...
сите 466 | | | веќе видена

Контроверзниот Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија ...
сите 129 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 258 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово синоќа го лишиле од слобода 41-годишниот Б.И. од ова село, чиј угостителски објект работел по ...
сите 302 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ако сакам да испадне сè како што треба, ќе го направам сам“ – зошто треба да имате другар во знакот на Скорпија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: