10 важни совети за сите девојки во 20-ите години кои уште не се омажени

 20-ите се најубавите, безгрижни години од животот, кога девојките треба да уживаат, да се запознаваат себеси и да доживуваат различни животни искуства. Оние ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со смртта на Маја Ангелу изгубивме мудра позната писателка, поетеса и мотивационен говорник, добитничка на многубројни награди. Маја, исто така, активно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Смртта на саканата личност е едно од најтешките животни искуства. Оние кои се соочиле со ваква загуба мораат да се справат со многуте интензивни, и понекогаш ...
| | веќе видена | слични

 Дали сметате дека сте човек со добра интуиција? Доколку сте, многу од работите ви одат прилично лесно од рака. Но колку и да звучи неверојатно, интуицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен Работa: Очекувајте дека успешно ќе ги решите проблемите кои ги имате на ова поле. Хороскопот добро ви е поставен. Љубов: Лесно носите нова одлука на ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Не дозволувајте другите да манипулираат со вас. Дури и кога ви упатуваат комплименти, не заборавајте кои се критериумите на професионализмот. Пред вас е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 391 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 70 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 важни совети за сите девојки во 20-ите години кои уште не се омажени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: