Нешто се случува со нивоата на кислород на Марс, научниците немаат објаснување


Атмосферските гасови на Марс се доста мистериозни. Научниците најпрво се занимаваа со мистеријата поврзана со метанот, кој се појавува и исчезнува, а сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Истражувачи од Центарот за вселенски летови „Годард“ при НАСА потврдија дека имало траги од водена пареа над површината на ледената Јупитерова месечина, ...
| | веќе видена | слични

Првата мапа што ја прикажува глобалната геологија на најголемата месечина на Сатурн, Титан, е завршена и целосно открива динамичен свет на дини, езера, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тим истражувачи од НАСА и Европската вселенска агенција ја објави првата глобална геолошка карта на „Титан“, најголемиот сателит на Сатурн. Астрономите ...
| | веќе видена | слични

Кога пред 40 години вселенското летало Војаџер ја имаше својата истражувачка мисија во вселената, ги направи првите подетални фотографии на Европа, една од 79 ...
| | веќе видена | слични

Кислородот во атмосферата на Марс се менува на засега сè уште непознат начин за научниците, односно не е можно да се објасни со познатите хемиски процеси. Така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за ...
сите 683 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 174 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 289 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 228 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нешто се случува со нивоата на кислород на Марс, научниците немаат објаснување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: