ГУВЕРНЕРКАТА ГО СЛУША ВУЧИЌ: Србија ги зголеми резервите со злато


6 копии

Претседателот Стево Пендаровски, кој се наоѓа во официјалната посета на Србија, денеска во Нови Сад ќе учествува на 4. Регионален младински форум. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Белград, Горан Конев Мал Шенген е нешто најдобро што го направил Балканот во последните 30 години и не е никакво создавање на четврта ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски ќе има свое обраќање на претседателскиот панел „Обраќање на младите пред претставниците на влаcта: презентирање на политичкиот дијалог пред ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски , после легендарната „љубави“ реченица, на денешниот прес во Белград, изгледа заборави дека разбира Српски. По свечениот прием пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кога на заедничката прес конференција меѓу Александар Вучиќ и Стево Пендаровски, денеска во Белград, требаше да се обрати српскиот претседател, „северниот“ ...
| | веќе видена | слични

Му реков на Заев дека нема да има преговори, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. „Кој и да каже нешто друго би ве излажал. Зборував со Заев во Нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГУВЕРНЕРКАТА ГО СЛУША ВУЧИЌ: Србија ги зголеми резервите со злато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: