Пендаровски: Макрон гарантираше за методологијата до март, се друго е политичка одлука


Претседателот Стево Пендаровски од неговиот француски колега Емануел Макрон добил гаранција дека новата преговарачка методологија ќе биде донесена најдоцна до ...
| | веќе видена | слични

Македонија на еден чекор до полноправно членство во НАТО. Нешто повеќе од еден час им требаше на француските пратеници да го ратификуваат пристапниот протокол ...
| | веќе видена | слични

-Денеска сме буквално на чекор до полноправно членство во НАТО, откако Собранието на на Франција го ратификуваше протоколот за нашето пристапување во НАТО. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и осум од 29 земји-членки практично за девет месеци го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, што претставува силна ...
| | веќе видена | слични

Францускиот парламент претпладнево го изгласа Законот за ратификација на Протоколот за членство на земјава во Алијансата. Дебатата траеше нешто повеќе од час, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 79 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Макрон гарантираше за методологијата до март, се друго е политичка одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: