Дескоска до Џолев: Лесно е да протестирате, но проверете и зошто ви застаруваат предметите во вашиот суд


Дескоска го повика Џолев да реагира за застарените предмети во неговиот суд Многу е лесно да протестирате и да дадете поддршка на некој што протестира. Многу е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
| | веќе видена | слични

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Како што го решивме прашањето на продолжување на ангажманот на 74-тата генерација професионални војници на задоволство на сите, така ќе го решиме статусот и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје, 18 ноември 2019 (МИА) – Пофалба до Министерството за одбрана за покачувањето на платите во Армијата, за решавањето на станбеното прашање и за решението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска протестираше пред Владата со барање да биде признаен за репрезентативен синдикат во полицијата. Синдикалците ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска одржа протест пред Владата на кој побара да биде признаен за репрезентативен синдикат во полицијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска до Џолев: Лесно е да протестирате, но проверете и зошто ви застаруваат предметите во вашиот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: