В понеделник во МСУ ќе се отвори изложбата „Скопје, одново“


3 копии

Групна тематска изложба „Надреализам и фантастика (рефлексии) – избор од колекцијата на Националната галерија“ ќе биде отворена вечер од 20 часот во Мала ...
| | веќе видена | слични

Скопје понекогаш знае да блесне со сиот свој градски шарм. Да биде вистинска урбана метропола. Налик на сите кои држат до себе. Глобално. И, за чудо, не цело ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од сто дела од меѓународната колекција на Музејот на современа уметност (МСУ), со посебен фокус на американските уметници, се претставени на изложбата ...
| | веќе видена | слични

Со изложбата „Скопје – одново“ вечерва во 20 часот се отвора во музејот на современа уметност во Скопје. Станува збор за изложба која е специфична по повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

„Скопје, одново“ е насловена изложбата која се отвора вечерва (20 часот) во Музејот на современа уметност (МСУ), која ќе претстави повеќе од 100 дела и архива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 339 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В понеделник во МСУ ќе се отвори изложбата „Скопје, одново“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: