СДСМ: Не можејќи да се помири со растот на платите во образованието, ВМРО-ДПМНЕ со погрешна математика ја манипулира јавноста


ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
| | веќе видена | слични

„Не гледам како нашиот политички опонент очекува гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор. Беа единствените кои што се ...
| | веќе видена | слични

Отворено писмо од Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани на Република Македонија, браќа и сестри, Ова писмо го пишувам не за да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани пензионери, Вие се имате вградено во нашата држава, имате работено за неа, сте ја развивале, на ваши плеќи сте носеле цели генерации и периоди, се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова зад мене е центарот за креирање на лагите со кои Македонија е доведена до амбис. Ова е центарот од каде се колнеа во националните интереси, се колнеа во ...
| | веќе видена | слични

Сите оние кои мислат дека Заев утре ќе ги спаси за криминалите кои ги правеле за вождот на сегашната власт, нека ја имаат на ум сликата со ќулавката бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Ова писмо го пишувам не за да кажам колку државата е тргната во погрешен правец, тоа веќе на сите им е јасно, туку да остане запишано што сме зборувале, за што ...
| | веќе видена | слични

Падот на оваа власт е извесен и очекуван. И тој пораз на оние кои ни носат само порази мора да биде голем и убедлив, за да имаме сила да ги смениме работите, ...
| | веќе видена | слични

Ова зад мене е центарот за креирање на лагите со кои Македонија е доведена до амбис. Ова е центарот од каде се колнеа во националните интереси, се колнеа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 98 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 130 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Не можејќи да се помири со растот на платите во образованието, ВМРО-ДПМНЕ со погрешна математика ја манипулира јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: