Живковиќ: СДСМ продолжува со мерките и политиките што обезбедуваат економски раст


На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
| | веќе видена | слични

Денес од овде од Гостивар посебно сум горд што можам да кажам дека од следните избори на нашите лисит ќе имаме 50 отсто застапеност на жените, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факт е дека стануваме 30 земја членка на НАТО, што е најголемото достигнување досега на земјата, да бидеме еднакви, рамноправни со најмоќните земји во светот, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров на денешната граѓанска трибина во Гостивар посочи дека факт е дека партијата направи се за влез во ЕУ, но и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата на Република Северна Македонија изминатите две и пол години силно е посветена на стабилизирање и зајакнување на домашната економија. Силната економија ...
| | веќе видена | слични

Намалување на невработеноста, раст на странските директни инвестиции и на платите, зголемено индустриско производство и извоз како и пониски трошоци на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на вицепремиерот Анѓушев, заедно со министрите од економските ресори, изработија сериозна анализа, базирана на официјални податоци и статистики. Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 403 | | | веќе видена

Скот Барнс е човекот поради кого лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено. Тој со години е нејзин шминкер, а своите совети ги споделил и со пошироката ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 355 | | | веќе видена

Италијанските медиуми се сигурни дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е во сериозен конфликт со тренерот на Јувентус, па ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живковиќ: СДСМ продолжува со мерките и политиките што обезбедуваат економски раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: