Милинковиќ-Савиќ: Имаме квалитет да се пласираме во ЛШ


Во Наполи настана вистински хаос дел од тимот отворено бунтува против првиот човек на клубот, Аурелио Де Лаурентис. Се започна после натпреварот со Салзбург во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска од 18:00 часот на стадионот „Сан Паоло“ ќе се сретнат екипите на Наполи и Милан во дерби на двете „ранети“ екипи оваа сезона. И Наполи и Милан во ...
| | веќе видена | слични

Управата на Наполи реши да го казни Елиф Елмас за давање на интервју за време на медиумскиот бојкот од страна на клубот, но тренерот Карло Анчелоти е убеден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 244 | | | веќе видена

Не е точно дека 70 проценти од учениците го бојкотираат наставниот процес, туку само дел од нив. Државната матура е изборна, а нашата обврска како Министерство ...
сите 237 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го поминaа првиот филтер во Собранието со ...
сите 399 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милинковиќ-Савиќ: Имаме квалитет да се пласираме во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: