Вандализам на улицата „Максим Горки“ – исечени 14 дрвца (ГАЛЕРИЈА)


На социјалните мрежи граѓани споделуваат фотографии од несфгатливиот вандализам во центарот на Скопје. „Четиринаесет преубави и ЗДРАВИ јапонски црешови дрвца ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, продолжува со грижата за зеленилото, рече денеска на прес коференција Дарко Конески од ОО ...
| | веќе видена | слични

Улица Максим Горки повторно го доби својот препознатлив изглед. Како што беше ветено, Град Скопје засади нови 18 јапонски цреши на местото на препознатливиот ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје и ЈП Паркови и зеленило денеска промовира нов модел на работа на претпријатието. Тоа што почнало како пилот проект, според директорот на ЈП Паркови ...
| | веќе видена | слични

Петре Шилегов по примерот на Зоран Заев свесно лаже и ги манипулира скопјани. Градоначалниците на СДСМ сечат дрва низ цело Скопје, а Шилегов игра на картата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска присуствуваше на засадувањето на новите јапонски цреши на улицата „Максим Горки“. Тој додаде дека градот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 396 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

За првпат Советот за безбедност на Обединетите нации ќе се занимава и со актуелниот конфликт меѓу Украина и Русија. Американскиот претседател Џо Бајден уште ...
сите 575 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вандализам на улицата „Максим Горки“ – исечени 14 дрвца (ГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: