Предлог буџет за 2020-та: расипнички или реален?

Според бившиот министер за развој и за финансии двете влади на ВМРО-ДПМНЕ и член на извршниот комитет на оваа партија, професорот Трајко Славески, во интервју ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Зголемување на пример на средствата за социјална заштита за цели 140 милиони евра како што е предвидено во наредниот буџет, значи дека владата се подготвува, ...
| | веќе видена | слични

Предлог-буџетот и на приходната и на расходната страна е историски највисок, според износите. И можеби тоа не е основниот проблем. Со тек на време расте бруто ...
| | веќе видена | слични

Господине Славески, власта го скрои буџетот за 2020 кој тежи 3,9 милијарди евра. Според владата, ова е развоен буџет со кој се инвестира во човечкиот капитал, ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ на чело со Зоран Заев водени единствено од популистички побуди и интереси се обидува преку предизборен поткуп да ги затскрие катастрофалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија посакува да го зголеми своето присуство во Македонија и да влијае на општествено-политичките процеси преку свои компании и медиуми или со телевизија ...
сите 494 | | | веќе видена

Кире Лазаров се враќа онаму каде што дебитираше за македонската репрезентација. Во 1999-та година го одигра првиот меч во националниот дрес, а со само ...
сите 327 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту од образложението на Законот, ниту од табелите на коресподентност не може да се согледа во што се состои „делумната усогласеност“ со посочените стандарди ...
сите 176 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог буџет за 2020-та: расипнички или реален?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: