Уапсен албански државјанин на преминот „Ќафасан“

2 копии

Рано утрово, во гаража во Скопје бил физички нападнат Илија Тозија од три непознати лице.„На 22.11.2019 во 02.30 часот во СВР Скопје, И.Т.(31) од Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гаража e претепан 31-годишниот Илија Тозија, поранешен управител во фирмите поврзани со Сашо Мијалков. Ноќеска во гаража во Скопје го нападнале три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе ги почитуваме препораките на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците преку создавање капацитети, со цел имплементирањето на двојазичноста ...
сите 213 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 379 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн истакна дека има прашања кои мора да бидат поставени и одговорени по ерупцијата на вулканот на Белиот остров, што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен албански државјанин на преминот „Ќафасан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: