Вучиќ бара поддршка од Макрон за малиот шенген


5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, кој се наоѓа во официјалната посета на Србија, денеска во Нови Сад ќе учествува на 4. Регионален младински форум. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски ќе има свое обраќање на претседателскиот панел „Обраќање на младите пред претставниците на влаcта: презентирање на политичкиот дијалог пред ...
| | веќе видена | слични

Неочекувано, Франција се најде изолирана во ЕУ околу проширувањето на Унијата. Во оваа политичка драма единствените аплаузи за Макрон дојдоа од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски , после легендарната „љубави“ реченица, на денешниот прес во Белград, изгледа заборави дека разбира Српски. По свечениот прием пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кога на заедничката прес конференција меѓу Александар Вучиќ и Стево Пендаровски, денеска во Белград, требаше да се обрати српскиот претседател, „северниот“ ...
| | веќе видена | слични

Му реков на Заев дека нема да има преговори, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. „Кој и да каже нешто друго би ве излажал. Зборував со Заев во Нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 341 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 204 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Селекцијата на Аргентина нема да игра во четвртфиналето на Светското првенство иако имаше отворена шанса тоа да го направи со позитивен резултат во пресметката ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ бара поддршка од Макрон за малиот шенген

Од:
До кого (е-маил):
Порака: