Тестирањето на моќта на светските лидери – копнеж за изградба и заштита на граѓанските слободи


Кој ја добива моќта и колку моќ треба да има? Ширум светот се води голема дебата за значењето на демократијата, во момент кога демонстранти, медиуми и ...
| | веќе видена | слични

Изралескиот (сѐ уште) премиер е во тесно. Работите за Бенјамин Нетанјаху се згуснуваат и политички и правно. Последен излез можеби може да му биде „голема ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
10 копии
повеќе

Останато

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 556 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 293 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 131 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 72 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 194 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето. Од МВР ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тестирањето на моќта на светските лидери – копнеж за изградба и заштита на граѓанските слободи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: