Шпанија ја совлада македонската репрезентација до 21 година

3 копии

Македонската селекција до 21 година попладнево нема да ги одмери силите со Фарски Острови, УЕФА не даде зелено светло поради замрзнатиот терен во Торшавн и го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската младинска репрезентација попладнево гостува кај аутсајдерот во групата каде на ладно и ветровито време ќе мора да извојува победа. Младите надежи ...
| | веќе видена | слични

Квалификацискиот натпревар помеѓу Фарските Острови и Македонија дефинитивно нема да се одигра денеска откако поради замрзнатиот терен УЕФА донесе одлука да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот Благоја Милевски на вчерашниот прес изјави дека неговите фудбалери не можеле нормално да го одработат тренингот поради замрзнатиот терен на Фарски ...
| | веќе видена | слични

Квалификацискиот меч меѓу младите репрезентации на Фарските Острови и Македонија, кој попладнево требаше да се одигра во Торшавн дефинитивно е одложен.На ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија до 21 година, нема да го игра својот дуел во европските квалификации против врсниците од Фарски Острови. Поради немаше услови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 521 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 72 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Обиколени сте со многу топлина од вашите пријатели и најблиските, релаксирајте е и наполнете си ги батериите за да бидете подготвени за ...
сите 142 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија ја совлада македонската репрезентација до 21 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: