4 најчести грешки при избор на деловен простор!

2 копии

Државниот студентски дом – Скопје обезбеди нова поволност за студентите сместени во четирите студентски домови во Скопје. Станува збор за потпишување на ...
| | веќе видена | слични

Студентите сместени во четирите студентски домови од ДСД – Скопје ќе можат да добијат попусти при курсеви и обуки откако Државниот студентски дом – Скопје ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за потпишување на меморандум за соработка со четири академии за неформално образование Семос, Сеавус Едукативен и Развоен Центар (SEDC), Brainster ...
| | веќе видена | слични

Заклучокот во насока на обезбедување на квалитетен стручно кадар изнесен на состаноците на здруженијата во рамките на Стопанската комора на Македонија, е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониот суд ја отфрли жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски. Судот денеска постапил по жалбата на јовановски против ...
сите 503 | | | веќе видена

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
сите 294 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес конференција, праша дали премиерот Заев го смета за криминалец судечкиот совет, кој што него го ослободи ...
сите 296 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 111 | | | веќе видена

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. По одделни котлини магливо. Попладне облачноста ќе се намали. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Најниските ...
сите 238 | | | веќе видена

Самитот на НАТО во Лондон заврши синоќа, а Македонија, иако седна на иста маса како 30. членка, се уште не назначи свој амбасадор во седиштето во Брисел. Тоа ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4 најчести грешки при избор на деловен простор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: