Сопругата на сведокот кој лажно сведочеше во случајот Титаник, била вработена во Општина Ресен


Откако беше објавена веста за лажното сведочење на Агрон Кранлиевски за случајот „Титаник“ на социјалните мрежи се објавија и податоци дека непосредно пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неодговорноста, лагите и манипулациите се идентификациони зборови на ДУИ кои сè повеќе ги придружуваат високи партиски функционери на оваа партија. Ова беше ...
| | веќе видена | слични

Ова беше докажано уште еднаш со тоа што осомничениот за случајот „Титаник III", пратеникот на ДУИ, Ејуп Алими, одби да сведочи на суд. По 3 години, Ејуп Алими ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеникот Ејуп Алими од ДУИ, денеска го повлече предлогот да даде исказ како обвинет во случајот „Титаник 3“, па обвинителката Фатиме Фетаи побара, а судот ...
| | веќе видена | слични

Откако обвинетиот висок функционер во ДУИ и пратеник Ејуп Алими ја обвини обвинителката Фатиме Фетаи дека го злоупотребила повикувајќи го како сведок во СЈО, ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Алими, денеска без преведувач на албански јазик кој цело време согласно законското право го користеше на ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на Ејуп Алими, Мефаил Арслани, го повлече предлогот до судот во предметот „Титаник 3″ да биде испитан неговиот клиент. Обвинитеката Фатиме Фетаи ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, денеска без преведувач на албански јазик се налути на обвинителката Фатиме Фетаи која побара неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 215 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на сведокот кој лажно сведочеше во случајот Титаник, била вработена во Општина Ресен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: