Балканскиот сон на Оливер Вархељи

5 копии
8 копии

За земјите од Западен Балкан ништо не е политички и економски поважно отколку јасна европска перспектива заснована на заслуги, изјави денеска хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии
3 копии

По минтонеделното сослушување и одговорите на дополнителните прашања кои во писмена форма гу достави до членовите на Европскиот парламент, кандидатот на ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент му даде зелено светло на Унгарецот Оливер Вархелиј да стане нови комесар за проширување и соседство на ЕУ. Европскиот парламент треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 261 | | | веќе видена

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 840 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 163 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 89 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканскиот сон на Оливер Вархељи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: