Лозарите бараат да се поргласи елементарна непогода суша


Во Тутунскиот комбинат Прилеп и Сокотаб Битола денеска започна откупот на тутунот од годинашната реколта. Во присуство на министерот за земјоделство, шумарство ...
| | веќе видена | слични

Пет компании на околу триесет откупни пунктови во Струмичкиот регион почнаа со откуп на тутунот од годинашната реколта, информира Марјан Трајков од Здружението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска и официјално започна откупот на тутун од реколтата 2019-та година. Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, за време на ...
| | веќе видена | слични

Започна откупот на тутунот за реколтата 2018/2019. Лани имаше произведено околу 25 милиони килограми, а годиинава се очекувало 6% повеќе. Поради одличната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со големи очекувања на тутунопроизводителите, денеска почна откупот на тутунот од годинашнава реколта. Откупните пунктови ги отворија Прилепскиот тутунски ...
| | веќе видена | слични

Девет откупувачи од 32 илјади тутунопроизводители во земјава треба да преземат над 25 милиони килограми тутун. Од нив 17 милиони се произведени во Пелагонија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лозарите бараат да се поргласи елементарна непогода суша

Од:
До кого (е-маил):
Порака: